In 2021 reeds heeft de fractie van Gemeentebelang aandacht gevraagd voor de actie Orange the World. Dit door middel van het oranje aanlichten van ons gemeentehuis.
Dit is een wereldwijde actie om geweld tegen vrouwen aandacht te geven. Helaas komt dit in onze gemeente ook voor. Raadslid Corrie Jansen: “Het moet eigenlijk niet nodig zijn, maar wij weten dat dit ook in onze gemeente voorkomt.”
Ook in 2022 zal vanaf 25 nov tot 10 dec de kleur oranje schijnen en alle raadsleden, de wethouder, de burgemeester en steunfractieleden waren tijdens de raadsvergadering voorafgaand aan deze periode gekleed in oranje of droegen een oranje accessoire.
Steeds meer Nederlandse gemeenten doen jaarlijks mee aan Orange the World en wij roepen andere organisties op om ook, indien mogelijk, hun gebouwen oranje aan te lichten.
De kleur oranje staat symbool voor de dageraad en de hoop op een dag waarop er geen geweld meer is tegen vrouwen. De actie wordt op 10 december afgesloten.