Tegenwoordig lijkt het wel alsof we voortdurend geconfronteerd worden met negativiteit. Veel berichten in het nieuws gaan over oorlogen, ruzies tussen wereldleiders, eenzaamheid onder ouderen, jongeren die geen huis kunnen vinden/betalen en onze boodschappen die veel te duur worden. Daarnaast zorgt social media ervoor dat het makkelijk is om vanuit je scherm kritiek te leveren, terwijl het vaak moeilijker is om echt in actie te komen.
Waarom ik me richt op het positieve
Zelf probeer ik altijd het positieve te zien en te focussen op de dingen waar ik invloed op heb. Als ik om me heen kijk, besef ik me dat het in Nunspeet eigenlijk best goed gaat. Onze gemeente en gemeenteraad doen hun best om onze gemeente steeds een beetje beter te maken:
- Ze bouwen nieuwe wijken.
- Ze zorgen voor een groenere en veiligere stationsomgeving.
- Ze investeren in goede zorg en sportvoorzieningen.
Maar ook lokale ondernemers zijn enorm belangrijk voor ons dorp en zorgen ervoor dat ons dorp gezellig blijft en onze benodigde voorzieningen binnen handbereik zijn. En dat alles in een gemeente die zo centraal ligt dat je gemakkelijk naar andere gemeenten kunt reizen via de A28 of het spoor.
Mijn bijdrage aan Nunspeet
Zes maanden geleden besloot ik dat ik iets terug wilde doen voor onze gemeente. Ik zag in dat ik het geluk heb dat ik een leuke baan heb, samen met mijn vriendin ons eerste huis heb mogen kopen en dat veel mensen om me heen gezond door het leven mogen gaan. Maar ik besef ook dat niet iedereen dat geluk heeft.
Waar de één goed is in huizen bouwen, de ander in branden blussen en weer een ander in het (ver)zorgen van/voor ouderen, ben ik goed in het snel eigen maken van teksten en heb ik een sterke affiniteit met de woningmarkt. Om deze reden ga ik onze raadsleden ondersteunen bij de Commissie Ruimte en Wonen. Ik lees mee in de stukken, denk mee in de besluitvorming en probeer zo een bijdrage te leveren aan een nóg mooier Nunspeet.
Wat kunt u doen?
Misschien heeft u niet de tijd en zin om vergaderingen bij te wonen of lange stukken te lezen. Maar ook u kunt een bijdrage leveren aan de toekomst van onze gemeente! Een simpele manier is door uw mening te geven in een enquête over de toekomst van het centrum van Nunspeet. Het kost maar een paar minuten, maar het helpt ons om te begrijpen wat u als inwoner wil. U kunt de enquête hier invullen: enquête over centrum Nunspeet.
Daarnaast kunt u lokale media volgen, de website van de gemeente in de gaten houden en reageren op de onderwerpen die voor u belangrijk zijn. Neem contact op met mij of één van de raadsleden om uw mening te delen en/of vragen te stellen, zodat wij uw mening mee kunnen nemen in de te nemen besluiten.
Laten we samen werken aan een nog beter Nunspeet!
Ruben Timmer